KURUMSAL

Yozgat Rent a Car

Yozgat Rent a Car

Yozgat Rent a Car

Gerek iş seyahatleri olsun gerekse tatil amaçlı olsun birçok insan artık araç kiralama hizmetlerinden yararlanmayı tercih etmektedir. Daha rahat ve konforlu olmasının yanında güvenli araçların kullanıldığı araç kiralama firmaları, birçok özelliği ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Yozgat rent a car kiralama hizmetleri ile istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz araç filomuzdan yararlanabilirsiniz.

Araba Kiralama Yaşı ve Ehliyet Süresi

Her yaştan insan araba kiralayamaz. Araba kiralama yaşı, araç sınıflarına göre değişkenlik göstermektedir.

  • Ekonomik sınıf bir araç kiralama için en alt yaş limiti 21 yaştır.
  • Orta ve üst sınıf arabalar için yaş sınırı 25 yaş olmalıdır.
  • Lüks sınıf ve büyük araç kiralama yaşı ise en düşük limit 28 yaştan başlar.

Yozgat rent a car firması olarak bizi tercih eden müşterilerimizde her zaman bu yaş sınırına dikkat etmekte ve ekonomik sınıf, orta ve üst sınıf arabalarımız için en düşük 2 yıllık sürücü ehliyeti isterken lüks sınıftan ve büyük araçlar için ehliyet süresi olarak en az 3 yıllık sürücü ehliyeti tecrübesi istenmektedir.

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Her araç kiralama firmasında kiralama şartları aşağı yukarı aynıdır. Bazı kurallar firmanın prensiplerine göre değişkenlik gösterir. 7/24 Yozgat rent a car hizmetleri sayesinde güvenli ve konforlu bir seyahat aracı seçebilir aynı zamanda profesyonel ve deneyimli ekiplerden hizmet almanın rahatlığını yaşarsınız.

  • Araç kiralarken eğer ikinci bir sürücü olacaksa bu muhakkak kiralama firmasına bildirilmelidir.
  • Araç kiralama süresi en az 1 günden başlar.
  • Kilometre sınırı araç ücretine dahildir. Eğer kilometre sınırı aşılmışsa her kilometre başına ek ücret alınır. Bazı araçlarda kilometre aşım sınırı yoktur. Bu yüzden kiralanan aracın bu özelliğinin olup olmadığı sorulmalıdır.

Araba Kiralama Ödeme Araçları Nelerdir?

Araba kiralama ödeme araçları ya kredi kartı ile ya da banka transferi ile gerçekleştirilir. Ücretin tamamı ödenebildiği gibi ön ödeme ile araç kiralanabilir. Ödemeler kredi kartı ile yapılacaksa Visa ya da Master Card ödeme araçları kullanılmalıdır.

Firmamızın araçlarını kiralama işlemleri sırasında kredi kartınız ile ön ödeme yapabilir geri kalan bakiyeyi ise aracı teslim ederken ödeme imkanı bulabilirsiniz.

Araba Kiralanırken Depozit ya da Provizyon Alınır mı?

Müşterilerimiz, araba filomuzdan kiraladığı aracı alırken müşteri kredi kartından oluşabilecek park ya da trafik cezalarını, araç sigortası içinde bulunmayan oluşabilecek hasarlar için teminat alır. Müşteri kredi kartı, provizyon ya da depozit için yeterli bakiyeli olmalı ve 6 ay geçerli kullanılabilir limitli olması şarttır.

Araç Kasko ve Sigorta Hangi Durumlarda Geçersiz Olur?

  • Kiralık araç filomuz rent a car kaskosuna sahiptir. Eğer sürücü içkili yakalanır ya da madde kullanır durumda yakalanırsa bu kasko geçerliliğini kaybeder.
  • Araç sürücü, belirlenen limitlerin dışına çıkarsa
  • Aracın taşıyacağı yükten fazlası taşınırsa sigorta ve kasko geçersiz kalır.

Araç sigortalarının geçerli olabilmesi şartı ise trafik ve alkol raporlarının tutulması ve maksimum iki gün içinde firmaya teslimi gerekir.