KURUMSAL

Araç Kiralama Yozgat

Araç Kiralama Yozgat

Araç Kiralama Yozgat

Günümüz şartlarında artık çoğu insan araç sahibi olamadığı için araç kiralama yolunu tercih etmektedir. Yozgat ili ve çevresinde ikamet eden ya da Yozgat’a iş seyahati ya da tatil için gelenler Araç kiralama Yozgat firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirler. Firmamızın bünyesindeki araçlar sayesinde kriterlerinize uygun aracı bularak seyahate çıkabilir ya da işlerinizi yoluna koyabilirsiniz.

Kimler Araç Kiralayabilir?

Araç kiralamak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlara uyan herkes istediği aracı kiralama imkanına sahiptir.

  • Araç kiralama yaşı en az 21 en fazla 28 ve üstü yaş sınırı ile belirlenmiştir. Sigorta şartları dahilinde orta ve üst sınıf araçlara 28 yaş alt sınırı konulmuşken lüks ve büyük araçlar için yaş alt sınırı 28 yaş olarak kabul edilmektedir.
  • Araç kiralarken kiraladığınız araç sınıfına göre ehliyet süresi vardır.
  • Ekonomik ve standart araçlar için 2 yıllık ehliyet süresi gerekirken, orta, lüks ve büyük araçlar için en az 3 yıllık ehliyet süresinin olması gerekir.

Araç Kiralarken Gün Sayısı Önemli midir?

Her araç kiralama firmasının kendine özel şartları ve belirlediği öncelikleri vardır. Araç kiralama Yozgat firmalarından biri olan firmamız ile kriterlerinize uygun aracı en uygun fiyatlarla rahatlıkla bulabilirsiniz. Araç kiralarken gün sayısı firmalara göre değişkenlik gösterir. Kimi firma alt limit olarak 1 günlük araç kiralama gün sayısı verirken kimi firma için en az 3 gün kiralama şartı koymaktadır. Firmamızın uzman ekibi ile iletişime geçerek araç kiralama gün sayılarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Kiralama Firmaları Müşteriden Ne İster?

Tıpkı araç kiralamak isteyen kişilerin firmalardan istekleri olduğu gibi kiralama firmalarının da müşterilerinden yerine getirmelerini istedikleri sözleşme şartları bulunmaktadır.

  • Araç kiralama yaşı sınırına muhakkak uyulmalı ve bu firmaya belgelenmelidir.
  • Araç kiralayacak kişilerin ehliyet süresi sözleşmede belirtilen sürelerde ve üstünde olması gerekir.
  • Araç kiralarken bir başka sürücü daha varsa o kişinin de sözleşmede adı geçmeli ve ehliyet ile yaş konusuna uyması gerekmektedir.
  • Aracı kiralayan kişi sözleşmede geçen kilometre sınırına uymalıdır. Eğer bu sınır aşılırsa aşılan km başına ek ücret ödeyeceklerini kabul etmelidir. Bazı araçlarda km sınırı bulunmamaktadır. Bu konuda firma yetkililerinden özel bilgi alınmalıdır.
  • Her araç kiralama firması, müşterisinden araç kiralarken kredi kartından depozit ya da provizyon çekme hakkına sahiptir.

Araç kiralama Yozgat firmalarının sözleşmelerini çok iyi analiz etmeli ve araç kiralama firmaları birbiri ile karşılaştırılarak en uygun firma seçilmelidir.

Araç Kiralama Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Araç kiralarken ödeme araçları olarak kredi kartı ve banka transferi kullanılır. Kredi kartından provizyon alınarak firma ön ödeme alır. Ancak bu kredi kartından düşülmez sadece bloke edilir. Kredi kartlarında Visa ve Master Card tipi kullanılmaktadır. Araç kiralama ücretinin tamamı ödenirse, kiralama firması ön ödeme talebinde bulunmaz.