HİZMETLERİMİZ

Araba Kiralama

Araba Kiralama

Bayanların Araba Kiralarken Tercih Ettiği Araçlar

Çağımızda araba kiralama hizmetinin popülaritesi oldukça arttı. Bununla birlikte aynı zamanda hizmetin maliyetine de dikkat edilmelidir çünkü pahalı bir araba kiralama durumunda fiyatların daha yüksek çıkması söz konusu olacaktır. Bundan dolayı araç tercihi yapılırken oldukça dikkatli davranmanız gerekecektir. Özellikle bayanların tercih ettiği araçların genel özellikleri erkeklere göre farklılık gösterebilmektedir.

Resmi verilere göre gerçekten klasman olarak bayan arabaları olmamasına rağmen (tüm arabaların "üniseks" ilkesine göre yapılmış olması anlamında), birçok bayanın çeşitli nedenlerle sevdiği belirli modeller vardır. Bu nedenle, her şeyden önce, bir bayan için araba ile ilgili olarak neyin önemli olduğunu, hangi gereksinimlerin en önemli olduğunu bulmanız gerekir.

Erkeklerden farklı olarak kadın cinsiyeti, aracın motoruna, süspansiyonuna ve diğer iç özelliklerine değil, her şeyden önce estetik bileşene dikkat eder. Belki gelecekte bu eğilim değişecektir, ancak şimdilik ilgili verilerden başlayacağız. Bayanlarda araba kiralama aşamasında ilk seçim kriteri aracın görünüşü olacaktır. Ancak şık, yüksek maliyetli, lüks ve prestij kadınları her zaman cezbeder. Bu yüzden bayanlar için öncelikler şunlar olmalıdır;

  • Renk
  • Manevra kabiliyeti
  • Park kolaylığı
  • Küçük boyut
  • Gösterişli olması
  • Park sensörlerinin olması

Park Kolaylığı

Sadece bayan için değil, aynı zamanda herhangi bir acemi sürücü için en büyük sorun park etme sorunudur. Bunun için park sensörleri olan bir araç tercih edilmelidir. Park sensörleri sayesinde bu sorun büyük ölçüde çözülmüş olacaktır.

Küçük Boyut

Park etmenin karmaşıklığıyla ilgili sorunları çözebilecek ikinci şey, aracın küçük boyutlu olmasıdır. Nitekim birçok bayan küçük boyutlu arabaları tercih ediyor ve bu aynı zamanda garaja girme sorununu da çözüyor. Küçük boyutlu araçlar aynı zamanda trafikte araç kullanırken de yardımcı olur.

Hidrolik Direksiyon

Bayanlar için önemli olan bir sonraki nokta ise direksiyon simidinin rahatlıkla döndürebilmek olacaktır. Çoğu erkek için de sorun olabilecek bu durum özellikle daha hassas bir bedene sahip olan bayanlar için büyük bir problem olabilir. Bundan dolayı aracın hidrolik direksiyon olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda çoğu küçük araba zaten bu sistemle donatılmıştır. Zamanımızda bu sorun kendi kendine çözülmektedir ki bu hanımlarımız için çok iyi bir durumdur.

Otomatik Şanzıman

Göz ardı edilemeyecek bir sonraki sorun vites değiştirme, debriyaj pedalı ile hareket etme ve motor üzerindeki yükü hissetme zorluğudur. Her acemi sürücü bu nüanslarla hızlı bir şekilde başa çıkamaz ve sakin bir şekilde sürmeye başlayamaz. Bu sorun çok basit bir şekilde otomatik şanzımanların piyasada yaygınlaşmasıyla çözüme karışmış hale geldi. Araba kiralama hizmeti almak istediğinizde özellikle otomatik şanzıman olmasını istediğinizi belirmeyi unutmamalısınız.

Konfor ve Rahatlık

İç mekan konforlu ve rahat olmalıdır. Özellikle araç kullanan bayanların yeteri kadar rahat olamaması ve konfordan uzak olması gibi etmenlerden dolayı araç sürüş performansının da etkilendiği bilinmektedir. Her segment arabanın farklı konfora sahip olduğunu unutmamalı ve bu duruma göre seçenekleri değerlendirmelisiniz.