HİZMETLERİMİZ

Araç Kiralama

Araç Kiralama

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti birçok avantajı beraberinde getirecektir. Özellikle çok avantajlı bir sistem olmasına rağmen çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajlar genellikle bilinmedik ya da yeni kurulmuş olan araç kiralama şirketlerinde ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı güvenilir olmayan araç kiralama şirketlerinden uzak durmayı unutmamalısınız.

Araç Kiralamanın Dezavantajları

Araç kiralama hizmetinin dezavantajları o kadar fazla değil ve avantajları açıkça dezavantajlarına üstün geldiği görülmektedir. Ama olumsuzlukların olmadığını da söyleyemiyoruz ve bu olumsuzluklarla karşılaşabileceğinizi araba kiralarken dikkate alınmanız gerekir. Aksi takdirde, para kaybetme ve kendinizi hoş olmayan bir durumda bulma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Hizmetin iki ana dezavantajı vardır:

  1. Sigorta ile ilgili tuzaklar: Müşteriden olabildiğince fazla para koparmaya çalışan şirketler, muğlak maddelerle bir anlaşma yaparlar. Acelesi olan bir kişi, özellikle koşullara girmeden ve detaylı okumadan imzasını atar. Yani sözleşmeyi ayrıntılı olarak tanımadan onaylamış olur ve daha sonra sigorta için daha fazla para ödemeniz gerektiği ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, müşteri sözleşmenin bu maddesine dikkat etmelidir.
  2. Cezalar: Her şey müşterinin kendisine bağlıdır. Arabayı uygun durumda verirse, ona karşı herhangi bir iddiada bulunulmayacaktır. Bununla birlikte, müşteri arabayı aşırı derecede kirletirse veya daha kötüsü ona zarar verirse, para cezalarından kaçınılamaz. Bu nedenle, anlaşmanın yaptırımlarla ilgili maddesine özel dikkat gösterilmelidir. Birçok şirket kir için para cezası talep etmez. Ancak bazı kiralama şirketleri, parasal bir fayda elde etmek için müşteride herhangi bir nedenle kusur bulmaktan çekinmez.

Hizmetin Avantajları

Hizmetin çekiciliği aynı zamanda sadeliğinde de yatmaktadır. Araç kiralama, çok sayıda belgenin doldurulmasını gerektirmeyecektir. Hizmeti kullanmak için, bir kişinin beş basit adımı gerçekleştirmesi genellikle yeterli olacaktır.

  1. Gerekli evrakları hazırlayın. Liste küçüktür ve kural olarak ana belgelerle sınırlıdır.
  2. Bir depozito miktarınız yanınızda olsun.
  3. Bir araba kiralama şirketi seçin. Resmi web sitesinde istek bırakarak çalışanlarla İnternet üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.
  4. Sözleşmeyi doldurun. Birkaç nokta var, bu yüzden daha sonra sorunlarla karşılaşmamak için her biri dikkatlice okunmalısınız.
  5. Arabayı varış noktasında bekleyin (genellikle bir ücret karşılığında) veya aracı kendiniz alın.

Şunu özetleyebiliriz, araç kiralama hizmetinde eksikliklerin olup olmadığı müşteriye bağlıdır. Sözleşme maddelerini dikkatli bir şekilde okur ve dikkatli olursa herhangi bir sorun çıkmaz. Ayrıca güvenilir şirketlerle iletişime geçmek de önemlidir.